“Mistrz czystego kodu” – czyli co każdy programista powinien przeczytać

A w zasadzie nie tylko programista! Każda osoba, która pracuje bezpośrednio w projektach informatycznych lub w ich najbliższym otoczeniu.

Nie jestem osobą techniczną, a książkę guru programowania Roberta C. Martina, znanego jako Uncle Bob, łyknąłem w dwa wieczory (dałbym radę i w jeden, ale za późno się za nią zabrałem 🙂 ). Czytając “Mistrza czystego kodu” wielokrotnie się śmiałem, ale był to śmiech przez łzy. Książka ta uświadomiła mi, że popełniam większość z możliwych błędów, które powodują, że projekty ICT nie mogą się udać…

Znasz tę sytuację jak biznes wymusza na programistach nierealne terminy, a oni dla świętego spokoju zgadzają się i… tak wiem, że znasz i wszyscy wiemy co się dzieje dalej 🙂 ! Ta i wiele, wiele innych sytuacji opisanych jest w “Mistrzu […]”. Uncle Bob nie byłby sobą gdyby nie pokazał też jak powinien wyglądać dobrze poprowadzony projekt ICT.

Książka aż kipi od praktycznych przykładów i jest napisana tak, że nie sposób się od niej oderwać. To co – kiedy sięgasz po lekturę?